Date Time Event Type/Format Tide Duties
Mon 01 Jan 10:00 Frostbite Series
racing / club-series HW 09:30 - 3.6m
Race Officer Stephen Harling
Race Officer Eleanor Thomas
Safety Driver Alan Woodger
Safety Driver Phil Weeks
Galley Ian Purvis
Bar Vicky Absalom

Sun 07 Jan 14:00 Frostbite Series
racing / club-series HW 14:33 - 3m
Race Officer Colin Lee
Assistant Race Officer David Parry
Safety Driver Jim Batten
Safety Driver Andy Bartram
Galley Auriol Burnett-Hitchcock
Galley Basil James Burnett-Hitchcock
Bar James Aylward

Sun 14 Jan 09:30 Frostbite Series
racing / club-series HW 08:41 - 4.3m
Race Officer Jonathan Gosling
Assistant Race Officer Nigel McKay
Safety Driver Chris Berkley
Safety Driver Harry Durant
Galley Anne Calvert
Galley Eric Cahill
Bar Trevor Bailey

Sun 21 Jan 14:30 Frostbite Series
racing / club-series HW 14:54 - 2.9m
Race Officer Mike Arstall
Assistant Race Officer Eamon Tyrrell
Safety Driver David Blagden
Safety Driver Thomas Bolton
Galley Robin Campbell
Bar Michael Beach

Sun 28 Jan 09:30 Frostbite Series
racing / club-series HW 08:09 - 3.8m
Race Officer Nick Turner
Assistant Race Officer Carly Gurr
Safety Driver Graham Buxton-Smith
Safety Driver Iain Cook
Galley Grace Deeks
Galley Andrew Connell
Bar Nigel Birch

Sun 04 Feb 11:00 Starcross Steamer
racing / steamer-pursuit HW 12:19 - 2.8m
Race Officer Ben Cutler-Sharp
Race Officer Tim Coombe
Assistant Race Officer Kez Cutler-Sharp
Safety Driver Phil Weeks
Safety Driver Alan Woodger
Safety Driver Derrick Morrison
Safety Driver Kevin Clarke
Galley Simon Tytherleigh
Galley Liz Charles
Galley Elizabeth Wood
Galley Ian Purvis
Galley Sue Turner
Bar Claire Hughes
Bar Tim Evans

Sun 11 Feb 09:30 Frostbite Series
(channel course)
racing / club-series HW 07:44 - 4.3m
Race Officer Nigel Skudder
Assistant Race Officer Martin Crane
Safety Driver Joseph Buxton-Smith
Safety Driver Jim Carter
Galley Andrew Connell
Galley Sarah Creek
Bar Nathan Crang

Sun 18 Feb 12:00 Frostbite Series
racing / club-series HW 12:53 - 2.7m
Race Officer Colin Lee
Assistant Race Officer David Parry
Safety Driver Alex Dando
Safety Driver Alexander Dudgeon
Galley Max Crouch
Galley Anita Crouch
Bar Clarissa Brown

NEXT EVENT ...
Sun 03 Mar
10:00 Frostbite Series
racing / club-series HW 10:38 - 3m
Race Officer Mark Elkington
Assistant Race Officer Sarah Roberts
Safety Driver Alex Dando
Safety Driver Oliver D’Arcy
Galley Qian (cici) Zeng
Galley Stephen Disney
Bar Ceri Elliott

Sat 16 Mar 19:00 Fitting Out Supper
social / HW 10:31 - 3.4m
Bar Colin Spencer

Sun 17 Mar 10:30 Frostbite Series
racing / club-series HW 11:05 - 2.9m
Race Officer Richard Watsham
Race Officer Alan Olive
Safety Driver James Falle
Safety Driver Jonathan Eyres
Galley Victoria Doak
Galley David Doak
Bar Jamie Bush

Fri 22 Mar 18:00 Junior Training
(introduction for new parents and juniors)
training / HW 17:24 - 3.2m

Sat 23 Mar 10:00 Working Party (Juniors)
social / HW 18:04 - 3.5m

Sun 24 Mar 17:00 Frostbite Series
racing / club-series HW 18:39 - 3.6m
Race Officer David Bartlett
Assistant Race Officer Anna Mason
Safety Driver Mark Farries
Safety Driver James Fellows
Galley Nigel Dyson
Bar Mark Goodenough

Sun 31 Mar - Easter Series
Race 2 - back to back
racing / trophy HW 10:39 - 3.2m
Race Officer James Bowman
Assistant Race Officer Andrew Gladstone
Safety Driver Vyv Game
Safety Driver Andrew Gladstone
Galley Alex Farnell
Galley Alex Farnell
Bar Philippa Goddard

Sun 31 Mar 09:30 Easter Series
Race 1 - back to back
racing / trophy HW 10:39 - 3.2m
Race Officer James Bowman
Assistant Race Officer Andrew Gladstone
Safety Driver Andrew Gladstone
Safety Driver Vyv Game
Galley Alex Farnell
Galley Catherine Farnell
Bar Mark Goodenough

Mon 01 Apr - Easter Series
Race 4 - back to back
racing / trophy HW 11:22 - 2.9m
Race Officer Tony Blackmore
Assistant Race Officer Mary Elkington
Safety Driver Oliver Greenslade
Safety Driver John Herbert
Galley Michael Foley
Galley Linda Culverhouse
Bar Charles Hailes

Mon 01 Apr 10:00 Easter Series
Race 3 - back to back
racing / trophy HW 11:22 - 2.9m
Race Officer Tony Blackmore
Assistant Race Officer Mary Elkington
Safety Driver Oliver Greenslade
Safety Driver John Herbert
Galley Michael Foley
Galley Linda Culverhouse
Bar Charles Hailes

Fri 05 Apr 18:00 Junior Training Starts
(first Friday night training session)
training / HW 17:01 - 3.2m

Sat 06 Apr 10:00 Dinghy Cruise
(Down River)
dinghy cruise / HW 05:21 - 3.6m
Dinghy Cruise Officer Roger Moseley
Safety Driver Roger Moseley
Safety Driver Julian Parlett

Sun 07 Apr 17:30 Spring Series
racing / club-series HW 18:52 - 3.9m
Race Officer Robin Charles
Assistant Race Officer Liz Charles
Safety Driver Richard Fryer
Safety Driver Peter Fellows
Galley Kat Payne
Galley Sacha Pickering
Bar Andrew Carmichael

Wed 10 Apr 19:00 Evening Series
racing / evening-series HW 21:04 - 4.2m
Race Officer Nigel Hicks
Assistant Race Officer Peter Robinson
Safety Driver Andy Hohl
Safety Driver Matthew Holmes
Galley Carly Gurr
Galley Jonny Gurr
Bar Karen Hampton

Sat 13 Apr 10:00 Water Sports Session
with safety cover
water sports / HW 10:36 - 3.6m
Dinghy Cruise Officer Nigel Howe
Safety Driver Neil Ballantyne
Bar Rob Clay

Sun 14 Apr 10:30 George Eaton / John Bridger Trophies
racing / trophy HW 11:05 - 3.2m
Race Officer Oliver Greenslade
Assistant Race Officer Catharine Hind
Safety Driver Jeremy Kelly
Safety Driver Tom Kempton
Galley Sophie Goodwin-Hughes
Galley David Goodwin-Hughes
Bar Richard Creek

Sat 20 Apr 10:00 Dinghy Cruise
(Down River)
dinghy cruise / HW 05:11 - 3.2m
Dinghy Cruise Officer Mike Arstall
Safety Driver Stephen Peat
Safety Driver Pete Scott

Sun 21 Apr 18:00 Spring Series
racing / club-series HW 18:27 - 3.4m
Race Officer Charlotte Gough
Assistant Race Officer David Gough
Safety Driver Nigel Hingston
Safety Driver Ian Hodges
Galley Jenny Gordon
Galley Fee Scott
Bar David Hilton

Wed 24 Apr 19:00 Evening Series
racing / evening-series HW 20:14 - 3.8m
Race Officer David Lee
Assistant Race Officer Kate Lee
Safety Driver Ian Mairs
Safety Driver Chris Lewis
Galley Richard Mason
Galley Julia Mason
Bar Elaine Beer

Sat 27 Apr 10:00 Water Sports Session
with safety cover
water sports / HW 09:28 - 3.5m
Dinghy Cruise Officer Andrew Kewell
Safety Driver Paul Cottrell
Bar Al Green

Sun 28 Apr 10:00 Spring Series
racing / club-series HW 09:58 - 3.4m
Race Officer Bob Beare
Assistant Race Officer William King
Safety Driver Harry Durant
Safety Driver William King
Galley
Galley Matt Hallam-Deakin
Bar Sam Hilton

Sat 04 May 15:00 Dinghy Cruise
(Up River)
dinghy cruise / HW 16:29 - 3.3m
Dinghy Cruise Officer Fiona Stonham
Safety Driver Jeremy Lees
Safety Driver

Sun 05 May 17:00 Spring Series
racing / club-series HW 17:28 - 3.6m
Race Officer Simon Deeks
Assistant Race Officer Nick Clarance
Galley Gill Harris
Galley Steve Harris
Bar Paul Jacobs

Mon 06 May 17:30 Spring Series
racing / club-series HW 18:21 - 3.8m
Race Officer Richard Watsham
Assistant Race Officer James Fellows
Galley Neil Hart
Bar Fiona Irvine

Wed 08 May 19:00 Evening Series
racing / evening-series HW 19:58 - 4.1m
Race Officer Ralph Wogan
Assistant Race Officer Martyn Evans
Safety Driver Charlotte Gough
Safety Driver Nigel McKay
Galley Dawn Bird
Galley Jerry Bird
Bar Alistair Jenkins

Sat 11 May 10:00 Water Sports Session
with safety cover
water sports / HW 09:40 - 3.7m
Dinghy Cruise Officer Jerry Bird
Safety Driver Jamie Penn
Bar Tim Legood

Sun 12 May 10:00 Spring Series
racing / club-series HW 10:16 - 3.4m
Assistant Race Officer Liam McGrath
Assistant Race Officer Sue McGrath
Safety Driver Derek Payne
Safety Driver Stephen Peat

Sat 18 May 15:00 Water Sports Session
with safety cover
water sports / HW 16:01 - 2.8m
Dinghy Cruise Officer Sandy Paskins
Safety Driver Thomas Bolton
Bar Pat Thomson

Sun 19 May 15:45 Simon Dunsford Trophy
multihull and Juniors
racing / multi-junior HW 16:52 - 3.0m
Race Officer Mark Pollard
Assistant Race Officer Martin Walbank
Assistant Race Officer Daniel Byles
Safety Driver Derrick Morrison
Safety Driver Alan Woodger
Safety Driver Phil Weeks
Galley Suzanne Hazelden
Galley Edward Hazelden
Bar Nicholas Lloyd

Sun 19 May 16:00 Patrick Kelley Pursuit
racing / club-pursuit HW 16:52 - 3m
Race Officer Mark Pollard
Assistant Race Officer Martin Walbank
Assistant Race Officer Daniel Byles
Safety Driver Derrick Morrison
Safety Driver Phil Weeks
Safety Driver Alan Woodger
Galley Edward Hazelden
Galley Suzanne Hazelden
Bar Nicholas Lloyd

Wed 22 May 19:00 Evening Series
racing / evening-series HW 19:05 - 3.6m
Race Officer Tony Avery
Assistant Race Officer Chris Southwell
Safety Driver Ed Richings
Safety Driver Mark Saunders
Galley Ian Bamsey
Bar Derek Hathaway

Sat 25 May 13:00 Dinghy Cruise
(down river)
dinghy cruise / HW 08:42 - 3.6m
Dinghy Cruise Officer Rod Freer
Safety Driver Roger Moseley
Safety Driver Doug Smith

Sun 26 May 09:30 Spring Series
racing / club-series HW 09:19 - 3.5m
Race Officer Paul Bartlett
Assistant Race Officer Nicky Bartlett
Safety Driver Jamie Penn
Safety Driver Julian Perrett
Galley Juliet Horwood
Galley Mike Horwood
Bar Peter Schranz

Mon 27 May 10:00 Spring Series
racing / club-series HW 09:56 - 3.4m
Race Officer Jonathan Carr
Race Officer Keith Wheatley
Safety Driver Basil Strickland
Safety Driver Crispin Taylor
Galley Marie Kemmish
Galley Tony Kemmish
Bar James Loescher

Sat 01 Jun 13:00 Merlin Rocket Open Meeting
racing / open HW 14:40 - 3m
Race Officer Russell Gibbs
Race Officer Tim Coombe
Assistant Race Officer Lucy Loughton
Safety Driver Alan Woodger
Safety Driver Phil Weeks
Safety Driver Kevin Clarke
Galley Sue Turner
Galley Liz Charles

Sun 02 Jun 14:30 Merlin Rocket Open Meeting
racing / open HW 15:50 - 3.2m
Race Officer Russell Gibbs
Race Officer Tim Coombe
Assistant Race Officer Lucy Loughton
Safety Driver Alan Woodger
Safety Driver Phil Weeks
Safety Driver Kevin Clarke
Galley Liz Charles
Galley Sue Turner

Wed 05 Jun 19:00 Evening Series
racing / evening-series HW 18:45 - 3.8m
Race Officer Stephen McDonald
Assistant Race Officer Bruce Watt
Safety Driver Peter Thomas
Safety Driver Mark Tothill
Galley Lauren Trehern
Galley Jos Trehern
Bar Daniel Loney

Sat 08 Jun 10:00 Newport Trophy
Yacht Race
yacht cruise/race / HW 08:44 - 3.7m
Dinghy Cruise Officer Mike Horwood

Sun 09 Jun 09:30 Spring Series
racing / club-series HW 09:24 - 3.5m
Race Officer Alistair Glen
Assistant Race Officer Moira Glen
Safety Driver Andrew Utting
Safety Driver Edward Venmore
Galley Danielle Heron
Galley Alex Long
Bar Al Green

Sat 15 Jun 12:30 Water Sports Session
with safety cover
water sports / HW 13:42 - 2.7m
Dinghy Cruise Officer Eric Berggren
Safety Driver Michael Bagge
Bar Steve Kent

Sun 16 Jun - Summer Series
back to back races
racing / club-series HW 14:44 - 2.8m
Race Officer Mark Elkington
Assistant Race Officer Sarah Roberts
Safety Driver Huw Williams
Safety Driver Harry Durant
Galley Tim King
Galley Maria King
Bar Steve Manoy

Sun 16 Jun 13:30 Summer Series
Back to back races
racing / club-series HW 14:44 - 2.8m
Race Officer Mark Elkington
Assistant Race Officer Sarah Roberts
Safety Driver Harry Durant
Safety Driver Huw Williams
Galley Tim King
Galley Maria King
Bar Steve Manoy

Wed 19 Jun 19:00 Evening Series
racing / evening-series HW 17:40 - 3.3m
Race Officer Nick Turner
Assistant Race Officer Carly Gurr
Safety Driver Stephen McDonald
Safety Driver Jeremy Lees
Galley Tara Hopkins
Galley Angus Jones
Bar Emily Duncan

Sat 22 Jun 12:00 Commodores Dinghy Cruise
(down river with cream teas!)
dinghy cruise / HW 07:47 - 3.5m
Race Officer Robin Charles
Safety Driver Roy Smith
Safety Driver Julian Parlett

Sun 23 Jun 09:30 Summer Series
racing / club-series HW 08:31 - 3.6m
Race Officer Vyv Game
Assistant Race Officer Michael Tuckett
Safety Driver Chris Berkley
Safety Driver David Blagden
Galley Trish Little
Galley Chris Little
Bar Emily Duncan

Sat 29 Jun 11:00 Hurricane Open Meeting
racing / open HW 13:02 - 3.2m
Race Officer Paul Kelley
Race Officer Simon Greenslade
Safety Driver Kevin Clarke
Safety Driver Phil Weeks
Safety Driver Derrick Morrison

Sun 30 Jun 12:00 Hurricane Open Meeting
racing / open HW 14:03 - 3.1m
Race Officer Simon Greenslade
Race Officer Paul Kelley
Safety Driver Kevin Clarke
Safety Driver Phil Weeks
Safety Driver Derrick Morrison

Wed 03 Jul 19:00 Evening Series
racing / evening-series HW 17:26 - 3.4m
Race Officer Jonathan Newall
Assistant Race Officer Will Payton
Safety Driver Graham Buxton-Smith
Safety Driver Stephen McDonald
Galley Leighton Hargreaves
Bar Alison McGregor

Sat 06 Jul 09:30 Drew Trophy
Yacht Race
yacht cruise/race / HW 07:46 - 3.5m

Sat 06 Jul 12:00 Dinghy Cruise
(down river)
dinghy cruise / HW 07:46 - 3.5m
Dinghy Cruise Officer Gary Thompson
Safety Driver Gary Thompson
Safety Driver Richard Cain

Sun 07 Jul 09:30 12th July and John Donovan Trophies
racing / trophy HW 08:29 - 3.5m
Race Officer John Donovan
Assistant Race Officer Edward Venmore
Safety Driver Iain Cook
Safety Driver Alex Dando
Galley John Margetts
Galley Jane Margetts
Bar Joel Moore

Sat 13 Jul 10:30 Exe Regatta
racing / regatta HW 12:01 - 2.9m
Safety Driver Kevin Clarke
Safety Driver Phil Weeks
Safety Driver Alan Woodger

Sun 14 Jul 11:30 Exe Regatta
racing / regatta HW 12:42 - 2.8m

Wed 17 Jul 18:30 Evening Series
Channel Course - Early Start!
racing / evening-series HW 15:50 - 2.9m
Race Officer Jonathan Gosling
Assistant Race Officer Martyn Evans
Safety Driver Alexander Dudgeon
Safety Driver Jim Carter
Galley Timandra Manders
Galley Thomas Manders
Bar Peter Newbery-Thornton

Sat 20 Jul 17:00 Watersports Session
with safety cover
water sports / HW 18:58 - 3.6m
Dinghy Cruise Officer Marcia Fletcher
Safety Driver Harriet Myles-McElroy
Bar Phil Outram

Sun 21 Jul 18:30 Summer Series
racing / club-series HW 19:49 - 3.9m
Race Officer Stephen Harling
Race Officer Eleanor Thomas
Safety Driver Harry Durant
Safety Driver Oliver D’Arcy

Wed 24 Jul 19:30 Evening Series
Late Start!
racing / evening-series HW 21:59 - 4.2m
Race Officer Richard Garry
Race Officer Sam Woolner
Safety Driver Mark Farries
Safety Driver Peter Fellows
Galley Gary Worth
Galley Tina Worth
Bar Amelia Mansfield

Sat 27 Jul 10:30 Solo - Laser - Phantom Open Meeting
racing / open-threefleet HW 11:49 - 3.6m
Race Officer Russell Gibbs
Race Officer Tim Coombe
Assistant Race Officer Lucy Loughton
Safety Driver Derrick Morrison
Safety Driver Kevin Clarke
Safety Driver Hunter Warden
Galley Margaret Cottrell
Galley Ian Purvis
Bar Tim Evans

Sun 28 Jul 12:00 Squires Cups
racing / trophy HW 12:32 - 3.3m
Race Officer David Lee
Assistant Race Officer Kate Lee
Safety Driver James Falle
Safety Driver Jonathan Newall
Galley Sarah Record
Galley Richard Record
Bar John Pealing

Sat 03 Aug 10:00 Working Party (Yacht/Dinghy Cruisers)
social / HW 19:01 - 3.6m

Sun 04 Aug 18:30 Summer Series
racing / club-series HW 19:45 - 3.8m
Race Officer Andy Hohl
Race Officer Simon Greenslade
Safety Driver Charlotte Gough
Safety Driver Andrew Gladstone
Galley Susan Mansfield
Galley Douglas Mansfield
Bar Simon Perkins

Wed 07 Aug 19:30 Evening Series
Late Start!
racing / evening-series HW 21:28 - 3.8m
Race Officer Duncan West
Assistant Race Officer Peter Robinson
Safety Driver Oliver Greenslade
Safety Driver John Herbert
Galley Jemma Mitchell
Galley Rebecca Mitchell
Bar William Allan

Sat 10 Aug 10:00 Junior Regatta
racing / junior-regatta HW 10:51 - 3.3m
Safety Driver Neil Ballantyne
Safety Driver Scott Kaczor
Safety Driver Martin Laver

Sun 11 Aug 10:00 Junior Regatta
racing / junior-regatta HW 11:20 - 3.1m

Mon 12 Aug 10:00 Junior Regatta
racing / junior-regatta HW 11:52 - 3m

Tue 13 Aug 10:30 Junior Regatta
racing / junior-regatta HW 12:35 - 2.8m

Sat 17 Aug 16:00 Dinghy Cruise
(up river)
dinghy cruise / HW 17:41 - 3.4m
Dinghy Cruise Officer Roger Moseley
Safety Driver Stephen Peat
Safety Driver Roger Moseley

Sun 18 Aug 11:30 Long Distance Race
Low tide channel race out to sea
racing / trophy HW 06:17 - 3.3m
Race Officer Tony Blackmore
Assistant Race Officer Clare Knight
Safety Driver John Allen MBE
Safety Driver Pete Scott
Safety Driver Phil Weeks
Galley Beth Matthews
Galley David Matthews
Bar Shaune Peters

Wed 21 Aug 19:00 Evening Series
racing / evening-series HW 21:00 - 4.4m
Race Officer Bob Beare
Assistant Race Officer Hannah Finlay
Safety Driver Nigel Hingston
Safety Driver Ian Hodges
Galley Angela Paterson
Galley Mark Paterson
Bar Roy Pryor

Sat 24 Aug 10:00 Water Sports Session
with safety cover
water sports / HW 10:47 - 3.9m
Dinghy Cruise Officer Jamie Penn
Safety Driver Marcia Fletcher
Bar Phil Outram

Sun 25 Aug - Kathleen Cup - Buxton Belle Trophies
Race 2 - back to back
racing / trophy HW 11:22 - 3.7m
Race Officer Crispin Taylor
Race Officer Guy Harrill
Safety Driver Andy Hohl
Safety Driver Hamish Hall
Galley Keith Watson
Galley Sarah Nichols
Bar Phillipa Sage

Sun 25 Aug 10:00 Kathleen Cup - Buxton Belle Trophies
Race 1 - back to back
racing / trophy HW 11:22 - 3.7m
Race Officer Crispin Taylor
Race Officer Guy Harrill
Safety Driver Andy Hohl
Safety Driver Hamish Hall
Galley Keith Watson
Galley Sarah Nichols
Bar Phillipa Sage

Mon 26 Aug 11:00 Summer Series
racing / club-series HW 11:59 - 3.4m
Race Officer Stephen McDonald
Assistant Race Officer Martin Crane
Safety Driver Roy Smith
Safety Driver Steven Grebot
Galley Emma Moore
Galley Alan Moore
Bar Nick Shepperd

Sat 31 Aug 15:30 Dinghy Cruise
(up river)
dinghy cruise / HW 17:58 - 3.4m
Dinghy Cruise Officer Sandy Paskins
Dinghy Cruise Officer Paul Cottrell
Safety Driver Sandy Paskins

Sun 01 Sep 18:00 Summer Series
racing / club-series HW 18:45 - 3.7m
Race Officer Nigel Skudder
Race Officer John Woolnough
Safety Driver Matthew Holmes
Safety Driver Jeremy Kelly
Galley Ian Purvis
Galley Joseph Nathan
Bar Anne Spencer

Wed 04 Sep 19:00 Evening Series
racing / evening-series HW 20:33 - 4m
Race Officer Michael Bagge
Assistant Race Officer Nick Clarance
Safety Driver Matthew Holmes
Safety Driver Paul Kelley
Galley Jerry Bird
Galley Dawn Bird
Bar Andrew STANIFORD

Sat 07 Sep 10:00 Chaos Trophy
Yacht Race
yacht cruise/race / HW 09:50 - 3.6m

Sun 08 Sep 10:00 Summer Series
racing / club-series HW 10:16 - 3.5m
Race Officer David Bartlett
Assistant Race Officer Anna Mason
Safety Driver Tom Kempton
Safety Driver William King
Galley Keith Watson
Galley Sarah Nichols
Bar Michael Western

Sat 14 Sep 15:00 Watersports Session
with safety cover
water sports / HW 16:07 - 3.1m
Dinghy Cruise Officer John Allen
Safety Driver Jerry Bird
Bar Bruce Watt

Sun 15 Sep - Kathleen Cup - Buxton Belle Trophies
Race 4 - back to back
racing / trophy HW 17:18 - 3.5m
Race Officer Ben Cutler-Sharp
Assistant Race Officer Kez Cutler-Sharp
Safety Driver Ian Mairs
Safety Driver Chris Lewis
Galley Michelle Saunders
Galley Nicholas Saunders
Bar Martin Wall

Sun 15 Sep 16:00 Kathleen Cup - Buxton Belle Trophies
Race 3 - back to back
racing / trophy HW 17:18 - 3.5m
Race Officer Ben Cutler-Sharp
Assistant Race Officer Kez Cutler-Sharp
Galley Michelle Saunders
Galley Nicholas Saunders
Bar Martin Wall

Sat 21 Sep 14:00 Dinghy Cruise
(down river)
dinghy cruise / HW 09:43 - 4.2m
Dinghy Cruise Officer Aidan Whiteley
Safety Driver Aidan Whiteley
Safety Driver Doug Smith

Sun 22 Sep 10:00 Summer Series
racing / club-series HW 10:20 - 4.1m
Race Officer Grant Boorer
Assistant Race Officer Chris Southwell
Safety Driver Nigel McKay
Safety Driver Shelley Rhodes
Galley Jon Seal
Galley Clare Seal
Bar Anthony Treen

Sat 28 Sep 10:00 Working Party (Racers)
social / HW 16:39 - 3m

Sun 29 Sep 17:00 Summer Series
racing / club-series HW 17:34 - 3.4m
Race Officer Doug Smith
Assistant Race Officer Clare Knight
Safety Driver Peter Fellows
Safety Driver Jim Batten
Galley Clare Sellick
Galley John Sellick
Bar James Waterer

Sat 05 Oct 10:00 Watersports Session
with safety cover
water sports / HW 08:53 - 3.8m
Dinghy Cruise Officer Paul Cottrell
Safety Driver Sandy Paskins
Bar Roger Williams

Sun 06 Oct 09:30 Autumn Series
racing / club-series HW 09:19 - 3.8m
Race Officer Richard Cain
Assistant Race Officer Barnaby Dearsley
Safety Driver Marie Anne Beard
Safety Driver Anna Utting
Galley Max Crouch
Galley Anita Crouch
Bar Andrew Watson

Sat 12 Oct 12:30 Topper / Tera Open Meeting
racing / open-twofleet HW 13:56 - 2.9m
Safety Driver Neil Ballantyne
Safety Driver Scott Kaczor
Safety Driver John Wood

Sun 13 Oct 14:30 Rough and Tumble Trophy
Multihull and Junior
racing / multi-junior HW 15:36 - 3.2m
Race Officer John Donovan
Race Officer Simon Deeks
Assistant Race Officer James Fellows
Safety Driver Derrick Morrison
Safety Driver Alan Woodger
Safety Driver Kevin Clarke
Galley Sarah Shorthouse
Galley David Shorthouse
Bar Simon Mansfield

Sun 13 Oct 14:45 RNLI Pursuit
racing / club-pursuit HW 15:36 - 3.2m
Race Officer John Donovan
Race Officer Simon Deeks
Assistant Race Officer James Fellows
Safety Driver Derrick Morrison
Safety Driver Alan Woodger
Safety Driver Kevin Clarke
Galley Sarah Shorthouse
Galley David Shorthouse
Bar Simon Mansfield

Sat 19 Oct 19:00 Laying Up Supper
social / HW 08:39 - 4.3m
Bar Angela Bridges

Sun 20 Oct 09:30 Autumn Series
racing / club-series HW 09:19 - 4.3m
Race Officer Paul Bartlett
Assistant Race Officer Nicky Bartlett
Safety Driver Andy Bartram
Safety Driver Simon Tytherleigh
Galley Lucinda Stockman
Galley Bart Stockman
Bar Trevor Bailey

Sun 20 Oct 11:00 Annual Prize-giving
social / HW 09:19 - 4.3m

Sun 27 Oct 14:30 Autumn Series
racing / club-series HW 15:00 - 3m
Race Officer Alistair Glen
Assistant Race Officer Moira Glen
Safety Driver William King
Safety Driver Shelley Rhodes
Galley Dan Skeldon
Galley Niki Skeldon
Bar Richard Babbage

Sun 03 Nov 09:30 Autumn Series
(channel course)
racing / club-series HW 07:27 - 3.9m
Race Officer Nigel Hicks
Race Officer Grant Boorer
Safety Driver Alan Olive
Safety Driver Rupert Greeves
Galley Julia Steels
Galley John Steels
Bar David Hilton

Sun 10 Nov 12:00 Autumn Series
racing / club-series HW 12:31 - 3.1m
Assistant Race Officer Liam McGrath
Assistant Race Officer Sue McGrath
Safety Driver Derek Payne
Safety Driver Alan Olive
Galley Peter Tindall
Galley Charlotte Tindall
Bar Tim Legood

Sun 24 Nov 12:00 Autumn Series
racing / club-series HW 12:36 - 2.9m
Race Officer Keith Wheatley
Race Officer Jonathan Carr
Safety Driver Julian Perrett
Safety Driver Thomas Reed
Galley Victoria Summers
Galley Pete Summers
Bar Jamie Bush

Sun 08 Dec 10:30 Autumn Series
racing / club-series HW 11:04 - 3.4m
Race Officer Sam Woolner
Race Officer Richard Garry
Safety Driver Ian Strange
Safety Driver Ed Richings
Galley Ian Purvis
Bar Tim Evans

Sun 08 Dec 12:30 Annual General Meeting
social / HW 11:04 - 3.4m

Sun 22 Dec 10:30 Autumn Series
racing / club-series HW 10:48 - 3.3m
Race Officer Duncan West
Assistant Race Officer Chris Cunningham
Safety Driver Oliver Scrimshaw
Safety Driver Mark Saunders
Galley Alexander Sykes
Galley Daisy Sykes
Bar Emma Allan

Thu 26 Dec 14:00 Boxing Day Trophies
racing / trophy HW 14:42 - 3m
Race Officer Tony Avery
Race Officer Matthew Holmes
Safety Driver Alan Woodger
Safety Driver Kevin Clarke
Galley Timothy Synge
Galley Mary Synge
Bar Rob Clay